Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červen a červenec 2010

1. 7. 2010

Na zahradě jsme zase nafoukli bazén a rehabilitace v něm mu pomáhá nejvíc, už se dá říct, že se otáčí přes levý bok, kdy chce - ne jen kdy se mu to náhodou povede. Je to šikulka.

 

Je to zvláštní, když jsem s ním dva a půl roku "vojtila", nedokázal téměř nic a najednou tohle. Ale jsme všichni rádi.

 

V držení hlavy nedělá Honzík pokroky žádné, kromě vypilovaného spastického záklonu.

Po poradě s rehabkou, co s tím, zkusíme tejpování. Zatejpujeme břišní svaly a uvidíme, zda se něco pohne kupředu. Zatím máme na zkoušku jen proužek tejpu, protože Honzík trpí alergií na náplasti a mamka má obavu, aby tejpy po týdnu nešly dolů i s kůží.

 

Byli jsme opět na setkání rodičů Rané péče, tentokrát ve středisku v Budějovicích a malovali jsme na hedvábí. Povedly se nám dva nádherné obrázky a také krásné batikované  šátky. Bylo to moc pěkné horké odpoledne.

 

sdc12230.jpgA na konci června jsme podnikli (pro naši Michalku vysněnou) dovolenou u moře  v italském Bibione. Bez Honzíka, aby to byla dovolená také pro rodiče. O toho bylo výborně postaráno naší babičkou, i když nebylo jen tak jednoduché odjíždět bez něj a jsme rádi, že jsme zase v úplné sestavě.

 

Podle prof. Matějíčka (dětský lékař, psycholog) by rodiče postižených dětí měli absolvoval ideálně dva měsíce v roce na dovolené bez nich - prý aby se zrekonvalescentovali. No nevím, já bych víc než těch 9 dní asi nevydržela, ale musím přiznat, že to byla báječná vzpruha a babičkám moc děkujeme, že byl Honzík v naprosté pohodě a klidu. A navíc nabral nějaké to deko navíc!

 

Ještě jednu dobrou zprávu musím napsat - také nevím, čím to - ale záchvaty zdá se jsou méně intenzivní, i když jsou každodenní v kteroukoliv denní dobu, jsou ojedinělé a Honzíka tolik netrápí.

 

 V půlce července pojedeme Honzíka přihlásit do školky - Světlušky v Českých Budějovicích, i když stále ještě nemáme vyřešené dojíždění. Je to 60 km tam a 60 km zpět. Zatím bude od září dojíždět jednou týdně.

 

sdc12568.jpgsdc12593.jpg Honzíkova  sestřička právě udělala také jeden velký krok ve svém životě, ukončila školkovou docházku, má před sebou dva měsíce prázdnin, oslavu šestých narozenin  a v září už dá na záda školní brašnu!

 

sdc12499.jpgTaky jsme se na jedno prima letní odpoledne sešli s kamarádkami ˇ- maminkamsdc12516.jpgi našich "válečků" a bezva pokecali a odpoledne si pěkně užili!

 

Přejeme krásné léto všem!!!